Haber

Hatayspor’a yeni forma sponsoru

– Hatayspor’a yeni forma sponsoru

Volkan Demirel: “Hatay herkesin şahsi meselesidir”

İSTANBUL – Hatayspor yeni sezonda giyeceği formalar için yeni sponsoru ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı. Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Hatayspor’un her Türk vatandaşının ikinci takımı olduğunu vurgulayarak, “Hatay herkesin şahsi meselesidir” dedi.

Trendyol Büyük Lig gruplarından Hatayspor, Puma ile forma sponsorluğu anlaşması imzaladı. Riva’da bulunan TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Antrenman Tesislerinde düzenlenen toplantıya Hatayspor Başkan Yardımcısı Aydın Toksöz, Hatayspor Teknik Müdürü Volkan Demirel, sponsor firma Orta Doğu Genel Müdürü Taner Seyis, TFF yöneticileri ve basın mensupları katıldı. Etkinlikte konuşan Hatayspor Başkan Yardımcısı Aydın Toksöz, “Bizim için özel bir gün. Tanıtım filmini izleyince felaketi yaşadığımız günlere gittim. Hatayspor ve Fenerbahçe’nin yaşadıklarını tekrarlamak istemiyorum. Hatay şehri burada. Hatayspor’un bu dönemden itibaren futbolun içinde olacak olmasından dolayı çok memnunum. Bu bize bu yolda güç veriyor. Bu gücün en büyük mimarları sponsorlarımızdır. Bize destek vermek için burada olan sponsorumuza da teşekkür etmek istiyorum. Bize verdikleri inanç duygusu paha biçilemez. İnşallah Hatayspor bu dönemle birlikte ayağa kalkar. İnşallah Hatay şehri de bir an önce ayağa kalkar” dedi.

“Mersin halkının bize destek vereceğinden eminim”

Süper Lig maçlarını Mersin’de oynayacaklarını yineleyen Hatayspor Başkan Yardımcısı Aydın Toksöz, “Mersin, Hataylıların en çok yaşadığı illerden biri. Maçlarımızı takip etmemiz ve tribünlerde bizi yalnız bırakmama konusunda bize destek olun. Bunu rakamlardan da hissediyoruz. Mersin halkına bu iddia için teşekkür ediyorum” dedi.

Hatayspor’un kendi stadımızın durumuyla ilgili olarak Toksöz, “Stadımızın fizibilite çalışmaları yapılıyor. Yakında fiziki adımlar da atılacak. Doğal olarak bu kapsamdaki öncelikli hedefimiz hazırlık ve idman alanlarımızın onarımı olacak.”

Volkan Demirel: “Hatay herkesin şahsi meselesidir”

Hatayspor Teknik Müdürü Volkan Demirel de sponsorluk anlaşmasına ait olduğunu belirterek, “İlk görüşmemizi hatırlıyorum. O günlerde ne yapacağımı bilemiyordum ama uğraşıyordum. İnançlarını ve güçlerini boşa çıkarmayacağımızı söylemek istiyorum. Çok özel formalar tasarladılar. Bunlardan biri de bu dönem giyeceğimiz siyah formamız. Bu forma felakette kaybettiğimiz canları temsil edecek. Kırmızı formamız, Mersin halkının bize karşı misafirperverliğine vurgu yaparak sırtımıza giyeceğimiz bir forma olacak. Hatayspor bundan sonra her Türk vatandaşının ikinci takımı, Hatay ise herkesin şahsi meselesidir” dedi.

Yeni sezon öncesi kadro yapısıyla ilgili olarak Demirel, “Pek çok oyuncuyla görüştük. 15’iyle hedef ve hedeflerimiz doğrultusunda anlaştık. 13’ünü kendi kadromuza dahil ettik. 2 takım daha oynayacak. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde tabii ki durum böyle.” Buna da saygı duyuyorum. Kadromuza kattığımız oyuncularımızın da maddi sorunları arka plana atarak özverili hareket ettiklerinin altını tekrar çizmek isterim. Çalışmalarımız devam ediyor. Bu hafta Süper Lig’de dönemin ilk maçını oynayacağız. Hatay halkının ayakları üzerinde durması için elimden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğim.” diye konuştu.

Taner Seyis: “Türk halkının Hatayspor’u desteklemeye devam etmesi gerekiyor”

Sponsor firma Orta Doğu Genel Müdürü Taner Seyis, kurum olarak bu anlaşmadan herhangi bir maddi beklentilerinin olmadığını belirterek, “Hatayspor ile ne yapmak istediğimizi ve vermek istediğimiz zemini anlatmak için temasa geçtik. İlk başta vermedik. Volkan hocanın dediği gibi ne yapacağımızı biliyoruz.Birlikte hareket ettik ve bugün imzaları atacağız.”Bugünkü toplantıda firmamızın reklamını yapmak istemiyorum ve yapmayacağım. Bu sponsorluk anlaşmasının yapılma sebebi ise tamamen Hatayspor’un futbol hayatına kaldığı yerden devam edebilmesidir. Formalara eklediğimiz anka kuşu da ayrı bir anlam taşıyor. Anka kuşu küllerden doğan bir semboldür. Bugün karşımda duran bu kişiler, Hatayspor’da yaşanan üzücü olayın ardından 6 ay gibi kısa bir sürede durumu yükseltmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu duruma bizzat şahit olduk ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. Ben dünyanın her yerinde bulunmuş ve birçok ülkeyi ziyaret etmiş bir insanım. Biliyorum ve farkındayım. Aldıkları her formayla bu kulübe desteklerini gösterecekler. Bu olay unutulmamalı ve Türk halkının bu zorlu mücadelede Hatayspor’a desteğini kesintisiz olarak sürdürmesini istiyorum. Sözleşmemiz 1+1 yıllık olarak belirlendi. Mühlet elbette çok değerli değil. Bu bahiste onlara Hatayspor için tekrar masaya oturabileceğimizi söyledik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu