Haber

Kasım ayında Kayseri’de 13 bin 236 sürücüye ceza kesildi.

Kasım ayında Kayseri’de kurallara uymayan 13 bin 236 sürücüye idari para cezası verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, 1-30 Kasım tarihlerinde trafik ekiplerince gerçekleştirilen kontrollerde 45 bin 325 araç muayene edildi, kusurlu olduğu tespit edilen 13 bin 236 sürücü hakkında idari para cezası kararı verildi. Yetersiz.

219 sürücünün belgesine alkollü araç kullandığı ve 100 ceza puanı doldurduğu gerekçesiyle geçici olarak el konuldu, 449 araç çeşitli hatalardan dolayı trafikten men edildi.

Kasım ayında toplam 541 trafik kazası meydana gelirken, kazalarda 2 kişi hayatını kaybetti, 370 kişi de yaralandı.

Öte yandan, mendil satan, araba camlarını silen, dilenen, yayaları ve sürücüleri taciz eden ve ödemeye zorlayan, ana cadde, kavşak ve bulunduğu yerlerde tartılan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik çalışmada 7 aile adlı bir süreç yürütüldü. halk ağırdır.

Çocukların korunmasına yönelik denetim uygulaması kapsamında Kayseri’de sosyal alanlarda 16 kontrol yapıldı, 15 şüpheli yakalandı.

Topluma Dayalı Polislik Şube Müdürlüğü proje, genel faaliyet ve çalışmalarında 1555 vatandaşa ulaşılmış, genel güvenlik ve asayiş, hırsızlık ve dolandırıcılıkla ilgili 787 broşür ve afiş dağıtılmıştır. Ayrıca “İpek Dokunuşla Sokaktan Madalyaya Ulaşan Eller Projesi” tanıtıldı.

Bu arada Kayseri Emniyet Müdürlüğü çeşitli illerde 6-17 Kasım 2022 ortalarında düzenlenen şampiyonalara katıldı. SporKulüp sporcuları 9 altın, 8 gümüş ve 7 bronz madalya kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu