Ekonomi

Kurumsal yatırımcıların kripto fon yatırımı yavaşlıyor

Investing.com – Kripto para birimine dayalı yatırım çalışmaları, 4 haftalık fon akışının ardından talebin azalmasıyla geçen hafta mütevazı bir çıkış gördü.

Kripto para yatırım çalışmaları, geçtiğimiz 4 haftada toplam 742 milyon dolarlık yatırım çekti. CoinShares bilgilerine göre geçtiğimiz hafta kripto para fonlarından 6,5 milyon dolarlık düşük seviyeli bir çıkış gerçekleşti.

Son haftaların en çok talep gören fonları bitcoinen yüksek çıkışı görürken çalışır Ethereum Fonlarına girişler düşüşü sınırlı tuttu. Buna göre Bitcoin bazlı yatırım çalışmalarından 13 milyon dolarlık bir çıkış yaşandı. Bitcoin’in düşüşüne endekslenen fonlarda çıkış serisi 13. haftaya taşınırken, 5.5 milyon dolarlık fon çekildi.

Ethereum fonları ise geçtiğimiz hafta 6,6 milyon dolarlık fon çekerek en çok talep gören fonlar oldu. 2023 yılında Ethereum tabanlı yatırım çalışmalarına ilgi dikkat çekerken bu durum yavaş da olsa değişmeye başlıyor. Öte yandan en çok talep gören altcoin fonlarının ortasında yer alıyor. XRP, SEC davası öncesinde ve sonrasında yatırım çekmeye devam etti. XRP fonları son iki haftada yaklaşık 6,8 milyon dolar topladı. Diğer fon girişleri ile altcoin yatırım çalışmalarının başında solmak, tek takasVe çokgengerçekleşti.

İşlem hacimlerini kontrol ederken, CoinShares verileri geçen hafta ortalama 1,2 milyar doların altında bir hacim bildirdi. Geçtiğimiz hafta işlem hacmi 2,4 milyar dolara yükselmişti. Ülke bazında ise fon çıkışlarının tamamına yakını ABD ve Kanada’dan geldi. Ancak Avrupa bölgesinde çıkışları kısmen fon talebiyle karşılayan ülke İsviçre olmuştur.

sumbashaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu